Urfalı genci öldüren bakın kim çıktı!

İstanbul'da çalıştığı otelde döverek öldürdükleri İbrahim Halil Kiraz’ı katil zanlıları yakalandı. Kiraz’ın iş arkadaşları olduğu belirlenen 6 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Urfalı genci öldüren bakın kim çıktı!
Urfalı genci öldüren bakın kim çıktı!
Urfalı genci öldüren bakın kim çıktı!
Urfalı genci öldüren bakın kim çıktı!
Urfalı genci öldüren bakın kim çıktı!

Olay, 15 Temmuz 2019 günü İstanbul Maltepe Cevizli Mahallesi 30 Ağustos Caddesinde bir otelde meydana geldi. Otel çalışanı olduğu öğrenilen İbrahim Halil Kiraz (21), dövülmüş ve kanlar içerisinde görüldü. İbrahim Halil Kiraz, otel çalışanlarının ihbarı ile olay yerine gelen sağlık ekiplerince ambulansla Büyükçekmece’de bulunan özel bir hastaneye kaldırıldı. Şanlıurfalı olduğu öğrenilen Kiraz, buradaki tedavisinin ardından Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesine sevk edildi. Kiraz, 10 Kasım 2019 günü tedavi gördüğü hastanede yaklaşık 4 ay süren yaşam mücadelesini kaybetti.

 

URFALI GENCİ İŞ ARKADAŞLARI ÖLDÜRMÜŞ

Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğine bağlı ekipler, olayın ardından katillerin bulunması için çalışma başlattı. Yaklaşık 7 ay süren teknik ve fiziki takip neticesinde Cinayet Büro Amirliği dedektifleri olayı aydınlattı ve şüphelilerin İbrahim Halil Kiraz ile aynı yerde çalışan iş arkadaşları olduğunu çözdüler.  Olayın failleri olduğu belirlenen 6 kişi 12 Şubat günü düzenlenen operasyonla kıskıvrak yakalandı. Şüpheliler Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü. Bir diğer şüpheli Demir Ç.K.’nin ise başka bir suçtan cezaevinde olduğu öğrenildi.

 

ÇOK ÇALIŞIYOR DİYE ÖLDÜRDÜLER

Ekiplerin yaptığı çalışmalarla, şüphelilerin İbrahim Halil Kiraz’a “Sen çok çalışıyorsun, senin yüzünden bizim de çok çalışmamızı istiyorlar” diyerek kendisini darp ettikleri, Kiraz’ın iş arkadaşları tarafından darp edilmesi sonucu ağır yaralandığı belirlendi.

 

Cinayet şüphelileri, Batuhan A., İslam K., Kerem N., Erkal Ç. ve Ufuk K. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Rose Haber Ajansı/Emine albayrak